Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.

Саме так місцеві ЗМІ описують події 26 травня 2014 року. Нібито тоді авіація ЗСУ вперше почала бомбити Донецьк. «Усе почалося з того, що 26 травня 2014 року українська армія вперше атакувала Донецьк, основний удар припав якраз на аеропорт. Через обстріли ЗСУ того дня загинули кілька десятків людей, зокрема ополченці, співробітники аеровокзалу та інші мирні жителі», - йдеться в матеріалі “офіційного” ЗМІ “ДНР”, присвяченому десятій річниці виходу українських військ зі зруйнованого аеропорту. 

Насправді ніякої атаки, а тим більше бомбардування Донецька не було. Кореспонденти «ОстроВа» були безпосередніми свідками тих подій, склавши своєрідну хроніку першого бою за Донецький аеропорт.

Отже, 26 травня російські найманці, серед яких було багато чеченців, а також місцеві бойовики з батальйону «Восток», сформованого зрадником Олександром Ходаковським, захопили термінал ДАП. Аеропорт припинив свою роботу. «Близько третьої години ночі на територію аеропорту приїхали кілька десятків озброєних представників ДНР... З сьомої години ранку аеропорт Донецьк тимчасово призупиняє обслуговування рейсів», - зазначили в прес-службі авіапідприємства.

 

Так у травні 2014 року виглядали донецькі «Ополченці». Саме чеченці були кістяком ДРГ, яка захопила режимний об'єкт   

Як відповідь на однозначно акт тероризму в районі аеропорту почалася антитерористична операція. У штабі АТО «ОстроВу» розповіли, що «два літаки Су-25 здійснили попереджувальні постріли у напрямку терористів. У відповідь вони відкрили вогонь з усіх видів озброєння. Після цього до роботи долучилися два МІГ-29... Вертольоти висадили на території аеропорту десант, який наразі проводить зачистку території», - сказали в прес-центрі.

У результаті успішних антитерористичних дій ЗСУ та СБУ Донецький аеропорт було зачищено. Міський голова Донецька Олександр Лук'янченко під час прес-конференції розповів, що в результаті проведення АТО було поранено 43 людини. «Одна жінка і 42 чоловіки. Вісім - жителі Донецька, вісім - громадяни Росії, зокрема жителі міст Грозний, Гудермес, Москва. Є також жителі Криму. Місце проживання 18 поранених не встановлено», - повідомив мер.

Щодо загиблих, то за офіційними даними, під час АТО в ДАП загинули 40 осіб. Хто вони? Частково відповідь на це запитання може дати меморіальна дошка на честь росіян, які чомусь загинули 26 травня в боях за український аеропорт у Донецьку.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті